Staršie kvitnúce kry režeme v čase vegetačného pokoja, po odkvitnutí. Čím je rez hlbší, tým viac sa tvoria nové silnejšie výhonky. Ak si želáme väčšie množstvo väčších súkvetí, zredukujeme aj tieto výhonky.
Zdvojené výhony, na ktorých orgován kvitol už jeden alebo dvakrát môžeme zrezať hlbšie až po silnejší nový výhon, smerujúci von z koruny. Prekážajúce konáre zrežeme tesne pri zemi alebo ich skrátime hlboko do kostrových konárov.
Staré kry orgovánov znášajú radikálne zmladenie veľmi dobre, preto sa netreba báť skrátiť ich aj o polovicu, či dve tretiny do starého dreva. Príliš veľký zásah do koruny však môže spôsobiť, že rastina ďalšie 2 roky nekvitne.
Pri strihaní šetríme mladé dostatočne silné výhonky s veľkými vrcholovými kvetnými púčikmi. Listové púčiky bývajú menšie a vyrastajú po stranách.
Veľké rezné rany ošetríme štepárskym voskom.
Zemina
Vhodná je hlinitá až hlinitopiesočnatá pôda, priepustná, mierne zásaditá (vápenatá) alebo neutrálna.
Umiestnenie
Orgovány sú nenáročné dreviny, vyhovuje im slnečná poloha, prípadne aj polotieň. Najlepšie však kvitnú na slnečných stanovištiach.
Mladé rastliny sadíme v jeseni, na zakorenenie potrebujú dostatok vlahy.
Orgován je okrasný opadavý mrazuvzdorný svetlomilný ker. Môže narásť až do výšky 4 metrov, radšej sa však rozrastá do šírky. V máji kvitne veľkými strapcovitými súkvetiami, ktoré sú tvorené množstvom jednoduchých aj plných drobných rúrkovitých kvietkov.
Zálievka
Pri mladých a čerstvo zasadených kríkoch dbáme na primeranú zálievku, aby rastlina dobre zakorenila. V dobe počas kvitnutia by mala byť pôda stále mierne vlhká, ale nie premočená. Premokrenie orgovánom neprospieva.
Strihanie orgovánu
Pre orgován je rez dôležitý, hoci nie je nevyhnutný každý rok. Mladé rastliny striháme na jar, keď nemrzne, môžeme už vo februári alebo začiatkom marca. Korunku presvetlíme, skrátime suché, poškodené a prerastené výhonky (tie čo rastú krížom alebo inak zavadzajú).