Galeria

Delosperma v zime
Holomrazy neznáša napríklad Delosperma cooperi, preto ju na zimu prikryte čečinou. Pri snehovej prikrývke však prezimuje bez problémov. Od mája až do októbra kvitne purpurovočervenými kvetmi.
Poliehavo rastie aj Delosperma nubigenum, preto je vhodná na pokrytie pôdy alebo k oporným múrikom. Kvitne menšími kvetmi, ktoré sú žlté alebo oranžovočervené.
Teploty až do -23 °C bez problémov znáša Delosperma basuticum-congestum. Kvitne začiatkom jari žltými kvetmi s bielym stredom. Dorastá do výšky okolo 5 cm a je vhodná aj do nádob.
Plne mrazuvzdorná je aj Delosperma alpinum. V skalkách vytvára nízke husté koberce. Dužinaté listy sa na slnku sfarbujú do červena. Kvitne bielymi drobnými kvetmi.

Delospermy v skalke aj na balkóne
Veľmi dôležité je vybrať pre delospermy vhodné miesto. Malo by byť na slnečné, lebo kvety sa otvárajú iba vtedy, keď svieti slnko. Obyčajne to býva okolo poludnia, večer sa zas zavrú. Počas zamračených dní kvety ostávajú zavreté. Rastliny sa hodia najmä do skaliek, no s úspechom ich môžete pestovať aj v nádobách na balkóne či terase. Mnohé druhy zvládnu aj naše zimy.

Delosperma potrebuje priepustný substrát
Pôda by mala byť piesočnatá až kamenistá, povrch pôdy okolo rastlín treba zasypať drobnými kamienkami. 

Delosperma má rada teplo
Práve vďaka dužinatým listom sú vhodné na suché a teplé stanovištia, lebo v nich zadržiavajú vlahu, a tak znesú aj dlhšie obdobie bez zrážok. Hlavnou podmienkou ich úspešného pestovania je veľmi priepustný substrát.

Delosperma: Zistite, čo potrebuje táto skalnička
Navštívili ste výstavu skalničiek, neodolali ste ponuke a nakúpili množstvo rastlín? Mali by ste ich čo najskôr vysadiť, aby sa na novom mieste ujali.


V ponuke vo farbach:
Oranzova
Biela
Cervenozlta
Zlta

Delosperma